piątek, 1 kwietnia 2016

Sukces piłkarek ręcznych – II miejsce w półfinale wojewódzkim!

Tuż przed świętami 23 marca 2016 r. w nowej hali sportowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych  w Gliwicach odbył się Wojewódzki Półfinał Piłki Ręcznej Dziewcząt. Reprezentacja „Kazika” pod okiem Henryki Sukienik stanęła do rywalizacji z Mistrzyniami  3 rejonów: ZST-I z Gliwic, ZSUR z  Bytomia oraz ZSO nr 2 z Rudy Śląskiej. Grupa, w której przyszło rywalizować naszej drużynie, ma opinię najsilniejszej w województwie śląskim. Tym bardziej emocje towarzyszące zawodniczkom oraz trenerom sięgały zenitu.  Pierwszy mecz dziewczyny zagrały z rywalkami z Bytomia. Początkowe  minuty spotkania obfitowały  w błędy techniczne i utraty piłki, dopiero po kilkunastu nerwowych minutach zawodniczki ZSOT przejęły inicjatywę i kontrolując spotkanie- wygrywały 15:2.
Kolejny mecz naszych szczypiornistek to spotkanie o wejście do finału wojewódzkiego. Dziewczyny zagrały z reprezentacją ZSTI (podopiecznymi Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej w Gliwicach). Zważywszy na profesjonalnie wyszkolony zespół rywalek mecz był wyjątkowo trudny dla naszych zawodniczek. Szczypiornistki „Kazika” mecz o finał wojewódzki  przegrały 10:28, ale w całym turnieju wywalczyły rewelacyjne II miejsce. Najwięcej bramek dla ZSOT zdobyły kolejno: Magdalena Koza, Natalia Grabińska, Martyna Gambuś, Agata Mańczyk i Martyna Bok. Bardzo udany turniej rozegrała również niezawodna ”Roksi”- Roksana Matusek  - bramkarka, jednocześnie dobry duch drużyny.
- „Podczas całego turnieju, dziewczyny pokazały sporo umiejętności piłkarskich, ambitną grę oraz ogromne zaangażowanie i … nie zawiodły!!! Jestem bardzo dumna z postawy tego zespołu i cieszę    się, że udało mi się zbudować silną i zgraną drużynę” - tak podsumowuje występ reprezentacji trenerka H.Sukienik.
Skład zespołu:
Kapitan zespołu: Roksana Matusek, Natalia Grabińska, Małgorzata Osadnik, Martyna Gambuś, Paulina Małczak, Ewa Kania, Weronika Spojda, Agata Mańczyk, Magdalena Koza, Martyna Bok i Julia Dubowska