środa, 6 kwietnia 2016

Szczypiorniści ZSOT na III miejscu w półfinale wojewódzkim

W poniedziałek 4 kwietnia reprezentacja ZSOT chłopców w piłce ręcznej udała się do Piekar Śląskich na halę MOSiR na półfinał wojewódzki licealiady chłopców. Po sukcesie i II miejscu dziewcząt nasi zawodnicy mieli dodatkową motywację by powalczyć o jak najwyższe miejsce w tym niezywkle silnie obsadzonym turnieju, w którym wystąpiły drużyny: z Zespołu Szkół Sportowych im. J.Kusocińskiego w Zabrzu, I LO im.Sobieskiego z Piekar Śląskich oraz Górnośląskie Centrum Edukacyjne z Gliwic. Dwie pierwsze szkoły naszpikowane ligowymi zawodnikami na codzień trenują piłkę ręczną zatem jasne było, że o dobry wynik będzie niezwykle ciężko. Jednak takie turnieje to okazja również do nauki i zbierania nowych doświadczeń, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Po niezbyt dobrym losowaniu okazało się, że w meczu o finał zagramy z drużyną z Zabrza, która jak się potem okazało w ciągu 50 minut meczu dała nam znakomitą lekcję szybkiej i niezwykle widowiskowej piłki ręcznej pokonując naszych  chłopców grających zwłaszcza w I połowie chaotycznie i nerwowo 51:26 (29:11). Dodać należy, że przez pierwsze 10 minut spotkania nasi zawodnicy dotrzymywali tempa faworytowi, prowadząc nawet po 3 minutach spotkania 3:1, ale potem nerwy, proste błędy, mnóstwo niewymuszonych strat i bardzo szybka, efektowna gra zabrzan spowodowała, że na walkę jak równy z równym po prostu nie było szans... W drugim półfinale faworyci z Piekar rozgromili gliwiczan 35:10 i jasne stało się, że to właśnie zawodnicy z GCE będą naszym rywalem w walce o III miejsce w turnieju. Spotkanie to trwające 2x20 minut przebiegało zdecydowanie pod dyktando naszej drużyny zmobilizowanej i grającej już na swoim optymalnym poziomie, która już do przerwy prowadząc 11:4 miała mecz pod kontrolą. Po zmianie stron świetna gra w defensywie i dobre kontry naszej drużyny spowodowały, że przewaga sięgała już  nawet 15 bramek, by ostatecznie pokonać GCE Gliwice 28:16 powtarzając tym samym sukces naszej drużyny z 2012 roku, gdzie na tej samej hali nasi zawodnicy zajęli również III miejsce! Turniej wygrali gospodarze pokonując ZSS Zabrze 26:21 i to oni zagrają w najlepszej czwórce Sląska Licealiady szkół Ponadgimnazjalnych. Sukces naszej drużyny w tym roku bez wątpienia rodził się w bólach oraz wielkich trudach ale przez to smakuje lepiej i cieszy zwłaszcza tych uczniów, którzy na codzień chcieliby pograć i potrenować sobie piłkę ręczną ale z racji warunków nie mają za bardzo gdzie...! Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości nadal w naszej szkole będzie taki poziom i zainteresowanie tą niezwykle widowiskową i efektowną grą zespołową, a o kolejne sukcesy naszych drużyn możemy być spokojni...!