wtorek, 22 marca 2016

Piłkarki ręczne czwarty rok z rzędu, szczypiorniści po trzech latach... Mistrzostwo Rejonu 2016 dla ZSOT!

W miniony piątek na hali SP nr 3, z której po raz kolejny, dzięki współpracy z Panią Dyrektor Anną Janik za którą serdecznie dziękujemy-  korzystali nasi uczniowie i nasze reprezentacje ZSOT w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców zmierzyły się w meczach o mistrzostwo rejonu tarnogórskiego. Najpierw na parkiet wyszły nasze "złotka", które tylko na początku meczu miały spory kłopot z ambitnie grającymi rywalkami z I LO im.Staszica w Tarnowskich Górach oraz z własną skuteczną grą w ataku... Po zmianie stron na boisku dominowała już tylko nasza drużyna, a sprawy w swoje ręce wzięły kapitalnie grająca Magda Koza, której licznik bramkowy w tym meczu zatrzymał się na 7 trafieniach! Dzielnie wspierała ją grająca w piątek nie w pełni sił Natalia Grabińska rzucając rywalkom 3 bramki, a pozostałe nasze dziewczęta równie świetnie wspierały się w grze defensywnej, w której oczywiście praktycznie nie do pokonania była nasza bramkarka Roksana "Roksi" Matusek! Po pół godziny spotkania wynik końcowy brzmiał 13:8 (8:3) co oznacza czwarty z rzędu tytuł mistrzowski (!) i awans naszych złotek do półfinału wojewódzkiego mimo, że jej zwycięski trzon z poprzednich lat już w maju zakończył edukację w ZSOT! "Świeża krew" oraz powiew optymizmu przy pomocy nowych zawodniczek w kadrze Pani Sukienik dał ten bez wątpienia niemały oby nie ostatni sukces tej drużyny!
 "Kazikowi" panowie na swojej drodze do tytułu mieli przeszkodę w postaci rywali z ZSU-T Tarnowskie Góry, którzy byli bez wątpienia wielką niewiadomą dla naszej drużyny, która tak ciężko przed tygodniem musiała walczyć o prymat w powiecie... Pierwsza połowa spotkania niezwykle wyrównana z lekką przewagą gości oraz...jak zwykle wielką nieskutecznością z naszej strony i słabszą momentami grę w defensywie. Po przerwie jednak oglądaliśmy znaczącą poprawę i koncert gry naszej drużyny w tej formacji (rywale z gry rzucili raptem 2 bramki w 20 minut!), a także kapitalne interwencje Patryka "Ponczo" Woroniaka grającego z niewielkim urazem kostki w naszej bramce! Z pewnością  dały one niezwykłą pewność i napędzały do ataków naszych szczypiornistów, którzy momentami zaprezentowali kilka naprawdę znakomitych akcji... niestety kończących się na bramkarzu gości lub na słupkach i poprzeczkach jego bramki...! Końcowy wynik trwającego 40 minut meczu to 15:11 (7:7) był jak najbardziej zasłużony, jednak gdyby jeszcze okazje bramkowe wykorzystywali nasi zawodnicy to bramek powinno być co najmniej 5-6 więcej...! Najskuteczniejsi w naszej drużynie byli jak zwykle Michał Grobelny zdobywca 7 bramek oraz Darek Bryś z 5 trafieniami. Szczególnie znakomita forma tego drugiego jest pocieszająca po ubiegłotygodniowej groźnie wyglądającej kontuzji i wizycie w szpitalu, która jak widać zakończyła się dla nas wszystkich szczęśliwie. Zwycięstwo oznacza odzyskanie prymatu w rejonie po ponad 3 latach i awans na półfinał wojewódzki, który nasi reprezentaci rozegrają w Piekarach Śląskich 1 kwietnia. Dziewczęta już w tę środę 23 marca powalczą o swój awans do finałów wojewódzkich na turnieju w Gliwicach.