czwartek, 9 kwietnia 2015

Nasze "złotka"

Kolejne sukcesy!

27. marca ogromna hala Sośnicy w Gliwicach gościła trzy drużyny walczące o awans do finału wojewódzkiego Licealiady Dziewcząt w piłce recznej.  Po raz trzeci zaszliśmy tak daleko.  "Kazikowe" dziewczęta, które przeszły jak burza powiat i rejon nie dały za wygraną. Z trenującymi codziennie w lidze juniorkami gospodyń z Sośnicy o tiumf było niezwykle trudno. Jednak serca i zdrowie naszych zawodniczek były niezwyciężone.

Zadowolona wieloletnia trenerka drużyny Pani Henia Sukienik  nie mogła co prawda być razem z dziewczętami ciałem, jednak duchem wspierała nasze dzielne trzykrotne Mistrzynie Rejonu, które znów pokazały swoje niesamowite umiejętności podparte niezwykłym hartem ducha i wolą walki. Pierwsze zacięte spotkanie nasza drużyna rozgrywa z drużyną z Rudy Śląskiej, które do przerwy remisujemy po dobrej grze całego zespołu 10:10. Druga połowa to chwilowy przestój i niestety proste błędy naszego zespołu, które rywalki wykorzystują odskakując na 4 bramki. W końcówce szaleńcza pogoń naszej drużyny i kapitalna gra w obronie powodują, że na minutę przed końcem mamy przewagę jednej zawodniczki i piłkę przy stanie 18:19 dla rywalek. Niestety mamy dwie doskonałe niewykorzystane okazje a na wyrównanie i doprowadzenie do dogrywki zabrakło jakieś 15 sekund...  W ostatnim meczu dnia  zmęczone poprzedną batalią przegrywamy gładko z faworytkami i zwyciężczyniami całego turnieju z "Sośnicy" Gliwice, które grając dwiema ligowymi siódemkami zabiegały nasze zmęczone już dziewczęta, które walczyły jak mogły potwierdzając, że była to nasza najlepsza szkolna drużyna od conajmniej 10 lat, z której nie tylko Pani trenerka Henia może być dumna!